Jeśli chcesz nadal czytać najnowsze posty na tym blogu, dodaj się ponownie do obserwatorów (najpierw usuń siebie, potem dodaj). Zmieniłam jakiś czas temu adres bloga, dlatego teraz moje ostatnio dodane posty wyświetlają się tylko tym, którzy dodali się do obserwatorów po tej zmianie. Będę bardzo wdzięczna, jeśli jeszcze tu wrócisz. :)

piątek, 13 września 2013

English Matters

Kiedyś myślałam, że nauka języków obcych to kompletna nuda i udręka, kojarzyła mi się zawsze z wykuwaniem na pamięć strony słówek z zeszytu i pisaniem po 5 razy podobnych do siebie zdań opartych na tej samej zasadzie gramatycznej. Na szczęście te mroczne czasy, gdy żyłam w nieświadomości, już minęły, bo znalazłam wiele sposobów na naukę języka obcego, do których zalicza się m. in. czytanie książek, prasy w tym języku. 

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić doskonałą pomoc w poznawaniu języka angielskiego, są to dwumiesięczniki English Matters wydawane przez wydawnictwo Colorful Media dla osób uczących się języka angielskiego. Zawierają wiele interesujących artykułów z różnych dziedzin opatrzonych ciekawymi zdjęciami, bez wątpienia każdy znajdzie tu coś dla siebie: kuchnia, podróże, sport, ochrona środowiska, styl życia itd., naprawdę jest w czym wybierać. Jeden numer kosztuje 9,50 zł. Kolejną zaletą magazynu jest dostosowanie go do efektywnej nauki. Każdy artykuł zawiera dodatkową kolumnę z trudnymi słówkami, wyrażeniami, które pojawiły się w tekście, wraz z ich tłumaczeniem na język polski, dzięki temu nie musimy, co chwilę biegać po słownik, żeby sprawdzić, co znaczą poszczególne zwroty. Magazyn ma przeważnie 42 strony, nie musimy przeczytać od razu wszystkich, możemy podzielić sobie lekturę na kilka części i dostosować do naszych możliwości czasowych.


Magazyn jest podzielony na kilka głównych działów:

This & That
Tutaj pojawia się wiele ciekawostek, które nie raz sprawiły, że moje oczy wychodziły z orbit. 

People & Lifestyle
W tej części pojawiają się artykuły o sławnych osobach, a także zwykłych ludziach i ich stylu życia. 

Culture
Nazwa mówi sama za siebie, w tym dziale pojawiają się artykuły na temat szeroko pojętej kultury, globalizacji.

Travel
Zdecydowanie mój ulubiony dział, z którego można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o różnych zakątkach świata.

Leisure
Rozrywka, sposoby na ciekawe spędzanie wolnego czasu, zainteresowania - czyli jak się nie nudzić.

Environment
Dział poświęcony ochronie środowiska - moja kolejna perełka.

Wydawnictwo Colorfulmedia ma w swojej ofercie od jakiegoś czasu także wydania specjalne English Matters. Dotyczą one konkretnych tematów, państw itp., ukazały się już numery m.in. o Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, kuchni Wielkiej Brytanii, filmach, sporcie itd. Od zwykłych wydań różni je także cena, kosztują trochę drożej, dokładnie 11,50 zł, ale i tak warto je kupić, ponieważ nie pojawiają się co 2 miesiące, tylko rzadziej. Magazyny English Matters możemy nabyć w sieci sklepów Empik, salonach InMedio oraz kioskach Kolporter i Ruch, a także w księgarniach językowych (Omnibus, Bookland). EM możemy kupić również na stronie wydawcy - www.em.colorfulmedia.pl/ i tam także zamówić prenumeratę. 

Podsumowując, English Matters to ciekawa i przystępna forma pogłębiania znajomości języka angielskiego. Pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym, bo oprócz nauki nowego słownictwa, także gramatyki, możemy dowiedzieć się czegoś o świecie, zrelaksować się przy interesującej prasie. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że już po kilku dniach lektury poszerzyłam swoje słownictwo o kilkadziesiąt przydatnych zwrotów. Tymczasem teraz zmykam, żeby doczytać wydanie specjalne EM o Australii przy filiżance ciepłej herbaty i akompaniamencie deszczu.

Za wspaniałe pomoce naukowe dziękuję 

5 komentarzy:

 1. Mam ten magazyn i uważam, że to naprawdę dobra opcja do nauki języka. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nienawidzę języków obcych! Czego się nauczę, od razu zapominam... Może akurat ten magazyn by mi pomógł? Jak gdzieś na niego trafię.
  Pozdrawiam ^^
  biblioteczka-zienki

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupiłam i zapowiada się nieźle, chociaż dodałabym zapis wymowy fonetycznej, bo nie wiem jak wymawiać niektóre nowe słówka ;)Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wooow, widzę, że się rozwijasz! Czyżby Colorfulmedia były Twoimi kolejnymi "darczyńcami"? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię te magazyny :) Wolę czytać ciekawe teksty, niż wkuwać słówka :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń